Erdoğan’a 95 bin 750 liralık hediye

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP Milletvekili Sibel Özdemir, Sayıştay’ın 2017 Cumhurbaşkanlığı denetim raporunda yer alan “Alınan Bağış ve Yardımlar ile Özel Gelirler” bölümünde yer alan 95 bin 750 TL’yi gündeme getirdi.

‘NEDİR BU ÖZEL GELİRLER?’

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre Özdemir, “Cumhurbaşkanlığı faaliyet sonuç tablosunda 95 bin 750 TL alınan bağış ve yardımlar var ve özel gelirler. Nedir bu özel gelirler? Hangi kurum ve kuruluşlardan alınmıştır?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay söz konusu 95 bin lirayla ilgili, “Şahıslardan veya kurumlardan Cumhurbaşkanlığına hediye edilen varlıkların muhasebe tekniklerine uygun olarak yapılan kaydıdır” dedi.

KÜTÜPHANEYE ‘DİĞER GİDER’DEN 15 MİLYON TL KAYNAK

HDP Diyarbakır Milletvekili Hüseyin Kaçmaz da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Cumhurbaşkanlığı bütçesinde “diğer sermaye gideri” olarak gösterilen 15 milyon liralık kaynağa dikkat çekerek, “Bu miktar nereye harcanmaktadır” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise paranın kütüphane için kullanılacağı yanıtı verdi. Oktay, “Söz konusu harcama ödeneği, Cumhurbaşkanlığı kütüphanesinde kullanılacak 1 milyon 392 bin kitabın kataloglanması ve dijitalleşmesine yönelik hizmet alımına ilişkin rakamdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı’nda yaklaşık 130 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek kütüphanenin inşası sürüyor.

 

 

Paylaş, Mutlaka Okunsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Mutlaka Oku! © 2017 | Gizlilik Politikası | Pdf Kitap İndir | Yorum |